Έμπολι – Τορίνο 2-2: «Αυτοκτονία» στο φινάλε! (hls)

«Aλώβητη» πέρασε η Τορίνο από την έδρα της Έμπολι ισοφάρισε σε 2-2 στο φινάλε της αναμέτρησης και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας.

H Έμπολι υποδέχθηκε την Τορινό για την 20η αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι πήραν ισχυρό προβάδισμα δύο τερμάτων απέναντι στους φιλοξενούμενες, όμως οι παίκτες της «γκρανάτα» έδειξαν χαρακτήρα και με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά (82′-85′) κατάφεραν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας απ’ το «Carlo Castellani». Η Έμπολι «χτύπησε» από μία φορά σε κάθε ημίχρονο. Αρχικά με τον Λουπέρτο στο 37′ και στη συνέχεια με τον Μαρίν στο 69′. Η Τορίνο, όμως, δεν το έβαλε κάτω και με τα γκολ των Ρίτσι (82′) και Σανάμπρια (85′) πήρε έναν πολύ σημαντικό βαθμό. Η Έμπολι βρίσκεται στην 10η θέση με 26 βαθμούς, ενώ η Τορίνο είναι στην 7η με 27 στην προσπάθεια της για το εισιτήριο του Europa Conference League.