Κάλιαρι – Ίντερ 1-3: Έμεινε ζωντανή, αλλά ψάχνει θαύμα (vid)

Ζωνανή έμεινε η Ίντερ για την κατάκτηση του τίτλου, αν και μάλλον ψάχνει ένα θαύμα. Οι “νερατζούρι” επικράτησαν με 3-1 της Κάλιαρι με πρωταγωνιστή τον εξαιρετικό Λαουτάρο.
Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Λυκογιάννης και μάλιστα με εντυπωσιακό γκολ.
Στο 25ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Νταρμιάν, ο οποίος νίκησε κατά κράτος τον προσωπικό του αντίπαλο έγινε το 1-0 για την Ίντερ. Ο Λαουτάρο, ο οποίος σκόραρε αρχικά στο 51’ με ωραίο πλασέ έπειτα από κόντρα επίθεση. Το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον στο 54’ με τον Μπάμπη Λυκογιάννη να σκοράρει με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 2-1.
Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παλεύουν για τη σωτηρία, συνέχισαν να διεκδικούν θετικό αποτέλεσμα μέχρι το 84ο λεπτό, όταν ο Λαουτάρο διπλασίασε τα τέρματά του, πλασάροντας τον Κράνιο μετά την προσπάθεια του Γκαλιαρντίνι, που του έδωσε ουσιαστικά έτοιμο γκολ.