Λάτσιο – Τζένοα 3-1: Επιστροφή στις νίκες

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι που θα την βοηθήσει να διατηρήσει τις ελπίδες της για την πρώτη εξάδα.

Η Λάτσιο υποδέχτηκε την Τζένοα για την 18η αγωνιστική της Serie A με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 3-1.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι ήταν καλύτερη σχεδόν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με αποτέλεσμα να επανέλθει στις νίκες μετά από αρκετές ανεπιτυχής προσπάθειες.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ροντρίγκες στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, το δεύτερο τέρμα για τους Ρωμαίους ήρθε αρκετά αργότερα από τον Ατσέρμπι στο 75΄, για να πάρει το σκορ ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στο 81′, με το τέρμα του Τζακάνι. Οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν 4 λεπτά πριν από τον φινάλε με τον Μελεγκόνι.