Τορίνο-Ουντινέζε 2-1: Αγχώθηκε αλλά νίκησε (hls)

Την τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη σημείωσε η Τορίνο, η οποία επικράτησε 2-1 της Ουντινέζε για την 13η αγωνιστική της Serie A.

Τορίνο και Ουντινέζε ήταν ισόβαθμες μετά από 12 ματς στην Serie A, όμως η μεταξύ τους αναμέτρηση που έληξε με νίκη 2-1 υπέρ της “γκρανάτα” δημιούργησε διαφορά τριών πόντων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό της συνάντησης με τον Μπελότι να δημιουργεί και τον Μπρέκαλο να πετυχαίνει υπέροχο γκολ για το 1-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Η ομάδα του Γιούριτς ευτύχησε να πετύχει και δεύτερο τέρμα μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους με τον Βραζιλιάνο κεντρικό αμυντικό, Μπρέμερ μετά από φάση διαρκείας να σημειώνει από κοντά το 2-0.

Η Τορίνο ήταν πιο αποτελεσματική από την Ουντινέζε που είχε 8 τελικές εντός εστίας με την ομάδα από το Φρίουλι να μειώνει στο 77′ σε 2-1 με τον Φερνάντο Φορεστιέρι που ήρθε από τον πάγκο στο 59′, αλλά μην μπορεί στη συνέχεια να αποτρέψει την ήττα που την αφήνει στους 14 βαθμούς.