Αλμπαθέτε-Λεβάντε 0-2: Νίκη και άλμα στη δεύτερη θέση (highlights)

Το αήττητο εκτός έδρας σερί της Λεβάντε συνεχίστηκε και στο "Κάρλος Μπελμόντε", με την ομάδα του Καγιέχα να παίρνει τη νίκη με 2-0 επί της Αλμπαθέτε και να πιάνει στη δεύτερη θέση την Σαραγόσα.

Με πιο σαφές πλάνο στο παιχνίδι της η Λεβάντε πρόσεξε την άμυνα της και προσπάθησε στην κόντρα να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις να σκοράρει, κυρίως με τον Βραζιλιάνο Φαμπρίτσιο που είχε δύο χαμένες ευκαιρίες και το γκολ στο 20ο λεπτό. Μοναδική καλή στιγμή για τους Καστιγιάνους στο πρώτο ημίχρονο, το τετ α τετ του Μαρίν μετον Φερνάντεθ με νικητή τον τερματοφύλακα της Λεβάντε.

Στην επανάληψη παρά τον τραυματισμό και την αποχώρηση του Φαμπρίτσιο οι Βαλενθιάνοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα στο 56ο λεπτό με μία από τις αλλαγές του Χάβι Καγιέχα τον Πάμπλο Μαρτίνεθ.