Albacete - Ποδόσφαιρο

Albacete - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Αλμπαθέτε – Φερόλ 1-1 : “Χ”αρούμενος μόνον ο Βάτσλικ! (highlights)
Ισόπαλο έληξε το ματς στο Αλμπαθέτε ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Φερόλ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κίλες στο 26 ενώ η ομάδα της Γαλικίας ισοφάρισε με τον Λοσάντα στο 57', Ήρωας του ματς ο Τσέχος γκολκίπερ Βάτσλικ που απέκρουσε δύο πέναλτι!
video
Αλμπαθέτε – Βαγιαδολίδ 2-0: Πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους (Highlights)
Ίσως πιο εύκολα κι απ' ότι δείχνει του τελικό 2-0 επικράτησε η Αλμπαθέτε της Βαγιαδολίδ, στο "Κάρλος Μπελμόντε". Οι γηπεδούχοι μέχρι το 10ο λεπτό ήταν σε παθητικό ρόλο στο ματς, χωρίς όμως να έχουν δεχτεί κάποια φάση από τους
video
Λεβάντε-Αλμπαθέτε 3-0: Με συνοπτικές διαδικασίες έκλεισε θέση στον τελικό για την άνοδο (hls)
Η Λεβάντε για δεύτερο παιχνίδι στη σειρά έδειξε την ανωτερότητά της κόντρα στην Αλμπαθέτε και με συνολικό σκορ 6-1 προκρίθηκε στο τελικό των πλέι οφ, περιμένοντας Εϊμπάρ ή Αλαβές.
Προοπτική γκολ για όλους σε Πράγα και Βαλένθια
Ανοιχτό ματς περιμένουμε στην Πράγα ανάμεσα στην Φιορεντίνα και την Γουέστ Χαμ. Με ρίσκο θα παίξει η Αλμπαθέτε στο "Κιουδάδ ντε Βαλένθια" μετά την ήττα της στον πρώτο ημιτελικό των πλέϊ-οφ ανόδου
video
Αλμπαθέτε-Λας Πάλμας 1-2: Ανατροπή προβιβασμού (hls)
Οι νησιώτες κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο να πάρουν την πρώτη νίκη τους ύστερα από 4 αγωνιστικές και να βρεθούν στη δεύτερη θέση της Segunda Division με την ολοκλήρωση της 34ης αγωνιστικής.
Υπερβάσεις με φόντο την σωτηρία…
Σε πολύ δύσκολη θέση είναι η Έλτσε, η Σεντ Ετιέν και η Σαμπντόρια. Θα παλέψουν απόψε για το θετικό αποτέλεσμα. Πιο ανοιχτά ματς περιμένουμε στο Στόουκ και το Αλμπαθέτε