Κίλμαρνοκ με ψυχή, Ρέιντζερς σε καταστολή

Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά η ψυχωμένη Κίλμαρνοκ νίκησε με ανατροπή την Ρείντζερς (2-1), απομακρύνοντας την από την πρώτη δυάδα.

Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά η ψυχωμένη Κίλμαρνοκ νίκησε με ανατροπή την Ρείντζερς(2-10), απομακρύνοντας την από την πρώτη δυάδα.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που ήθελαν, ήταν νίκη για να πλησιάσουν όσο περισσότερο μπορούν την Αμπερντίν, που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Στο 38’ λεπτό έγινε το πρώτο βήμα προς αυτή την κατεύθυνση με τον Ντέκλαν Τζον να σκοράρει για την ομάδα του, βάζοντας τη μπροστά στο σκορ.

Όλα κυλούσαν βάσει του πλάνου της για τη Ρέιντζερς μέχρι που ο Κρις Μπόιντ ήρθε να της χαλάσει τα σχέδια. Με διπλό χτύπημα στο 78’ και το 79’ αντίστοιχα, ο Σκωτσέζος φορ σημείωσε δύο τέρματα και την ολική ανατροπή της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν ποτέ να συνέλθουν από την εξέλιξη αυτή, και το 2-1 παρέμεινε για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με αυτή τη νίκη βρίσκονται πια ένα βαθμό πάνω από τα πλέι οφ παραμονής.

Από την άλλη η Ρέιντζερς βρίσκονται σε τροχιά για έξοδο στην Ευρώπη, μακριά ωστόσο από την πρώτη δυάδα.