Την έκπληξη η Σεντ Τζόνστον

Την έκπληξη της αγωνιστικής πραγματοποίησε η Σεντ Τζόνστον, η οποία πέρασε νικηφόρα από το "Σέλτικ Παρκ", επικρατώντας της Σέλτικ με 1-0.

Την έκπληξη της αγωνιστικής πραγματοποίησε η Σεντ Τζόνστον, η οποία πέρασε νικηφόρα από το “Σέλτικ Παρκ”, επικρατώντας της Σέλτικ με 1-0. Ο Γιώργος Σαμαράς δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του, καθώς έμεινε στον πάγκο και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε ο ΜακΚέι στο 60′.

Νωρίτερα η Ρέιντζερς είχε επικρατήσει εύκολα της Μάδεργουελ, την οποία και έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι “διαμαρτυρόμενοι” άνοιξαν το σκορ στο 25′ με τον Νέισμιθ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λάφερτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γουάιλντ στο 85′.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κιλμάρνοκ με τη Χαρτς. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ και έβαλαν στο σακούλι τους από ένα βαθμό.