Μαλίν: Ο Βρανξ έχασε την ευκαιρία της χρονιάς (vid)

Ο 17χρονος Άστερ Βρανξ μπήκε και αυτός στην λίστα των παικτών που... έχασαν το άχαστο.

Ο Άστερ Βρανξ είναι από τα σημαντικότερα ταλέντα του Βελγικού ποδοσφαίρου. Ο 17χρονος μέσο-επιθετικός της Μαλίν είναι περιζήτητος στην Ευρώπη αλλά για την ώρα προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα που έμαθε μπάλα από μικρός.

Στον αγώνα με την Οστάνδη πάντως, τον οποίο η Μαλίν έχασε με 1-0 έδειξε ότι όσο καλός παίκτης και αν είσαι… δεν ξεφεύγεις από τον κανόνα. Όλοι μπορούν να χάσουν το άχαστο γκολ. Απολαύστε την χαμένη ευκαιρία του Βρανξ.

Δείτε την χαμένη ευκαιρία του νεαρού Βέλγου στο 67ο λεπτό με το αποτέλεσμα στο 0-0.

Για την ιστορία η Μαλίν έχασε τον αγώνα με γκολ στις καθυστερήσεις από τον Σκωτσέζο κεντρικό αμυντικό Χέντρι. Ο Βρανξ έπαιξε το πέμπτο παιχνίδι του στην φετινή σεζόν και έχει ήδη σκοράρει μια φορά.