Αντβέρπ-Σεντ Τρουίντεν 1-1: Έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνη δεύτερη (hls)

Η Αντβέρπ είχε την ευκαιρία με νίκη να προσπεράσει την Κλαμπ Μπριζ και να ανέβει στη 2η θέση, υποδεχόμενη μία ομάδα, την Σεντ Τρουίντεν, που προερχόταν από τέσσερις σερί εκτός έδρας ήττες.

Μάλιστα προηγήθηκε με γκολ του Μπαλικίσα στο 32ο λεπτό, πίεσε για το 2ο γκολ έχοντας συνολικά 10 τελικές στο παιχνίδι (έναντι μόλις τριών του αντιπάλου), αλλά στην μοναδική της τελική στην εστία, η Σεντ Τρουίντεν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 54ο λεπτό, με τον πρώτο της σκόρερ, τον Ιάπωνα Χάρα. Για την Αντβέρπ, αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία με το ίδιο σκορ, 1-1.