Μπελενένσες – Μπενφίκα: Διακοπή στο ματς – παρωδία! (vid)

Το ματς της Μπελενένσες με την Μπενφίκα διεκόπη στο δεύτερο ημίχρονο καθώς οι γηπεδούχοι έμειναν με...έξι παίκτες λόγω κορωνοϊού και τραυματισμών!

Η Μπελενένσες παρατάχθηκε με εννέα παίκτες λόγω κρουσμάτων Covid και η ομάδα της Λισσαβόνας δε χαρίστηκε σκοράροντας επτά φορές στο α’ μέρος.

Οι γηπεδούχοι στο β’ βγήκαν με επτά καθώς δήλωσαν ότι δύο παίκτες της τραυματίστηκαν, ενώ λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου «χτύπησε» και ο τερματοφύλακάς τους, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει το ματς!

Ερωτηματικό αποτελεί αν το παιχνίδι θα κατακυρωθεί υπέρ της Μπενφίκα με 3-0 ή με 7-0 που ήταν το σκορ τη στιγμή της διακοπής.