Γουλβς-Γουέστ Χαμ 1-2: Ανατροπή με γκολάρα από κόρνερ του Γουόρντ-Πράους! (highlights)

Σπουδαία νίκη της Γουέστ Χαμ στο Μολινό κόντρα στην Γουλβς, η οποία προηγήθηκε στο 33', αλλά τα "σφυριά" έφτασαν στην ανατροπή με γκολ του Γουόρντ-Πράους με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 84'!

Συναρπαστικό ματς στο “Μολινό” με νικήτρια την Γουέστ Χαμ, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει από την Γουλβς πήρε τη νίκη χάρη σε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Γουλβς προηγήθηκε με πέναλτι του Πάμπλο Σαράμπια στο 33ο λεπτό, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου κυριάρχησε πλήρως και είχε σημαντικές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι γηπεδούχοι ήταν σαν να μην βγήκαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο και το πλήρωσαν. Στο 73′ ο Πακετά ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι και στο 84′ ο Γουόρντ Πράους με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζοσέ Σα που έκανε πολύ κακό υπολογισμό της φάσης.

Στο 99′ η Γουλβς ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κίλμαν, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για off side στον Τσιρέβα, ο οποίος ήταν μπροστά στον Φαμπιάνσκι και επηρέαζε ξεκάθαρα την φάση.