Μπρέντφορντ – Μπράιτον 0-0: Ικανοποιημένες με τον βαθμό (highlights)

Λίγες καλές στιγμές στο Gtech της Μπρέντφορντ η οποία έμεινε για όγδοο ματς χωρίς νίκη και στο 0-0 με την Μπράιτον.

Προσεκτικές αμυντικά οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Με κατοχή μπάλας στο 65% η Μπράιτον κινδύνευσε περισσότερο από την Μπρέντφορντ.

Καλύτερες στιγμές το σουτ του Γουισά που έφυγε άουτ (10′) και το σουτ του Τόουνι που μάζεψε ο Φερμπρούχεν (32′). Δίκαιο 0-0 στο ημίχρονο.

Η Μπράιτον συνέχισε να έχει τον έλεγχο και στο δεύτερο ημίχρονο και αυτή την φορά αυτή απείλησε περισσότερο.

Τις σπουδαιότερες ευκαιρίες είχε ο Γουέλμπεκ αλλά ήταν άστοχος στο 86ο λεπτό και στις καθυστερήσεις. Δίκαιο 0-0.

Μπρέντφορντ: Φλεκεν – Γέργκενσεν, Άγερ, Κόλινς – Ρούρσλεβ, Γιάρμολιουκ (64′ Ντάμσγκαρντ), Γιάνελτ, Γένσεν, Λούις-Πότερ (73′ Ρεγκιλόν) – Γουισά (73′ Μπεμπό), Τόουνι

Μπράιτον: Φερμπρούχεν – Φέλτμαν, Φαν Χέκε, Ντανκ, Ίγκόρ – Μπαλεμπά, Γκρός – Μπουονανότε (74′ Γουέλμπεκ), Λαλάνα (64′ Ενσίσο), Αντίνγκρα (74′ Λάμτεϊ)- Ζοάο Πέντρο