Φούλαμ – Μάντσεστερ Γ. 1-2: “Χτύπησε” ο Γκαρνάτσο στις καθυστερήσεις (hls)

Η Μάντσεστερ Γ. "ίδρωσε" στο Λονδίνο μέχρι να κάμψει την αντίσταση της Φούλαμ. Τελικό αποτελέσμα 1-2 με γκολ του Γκαρνάτσο στις καθυστερήσεις

Η Μάντσεστερ Γ. ήταν καλύτερη της Φούλαμ, έχασε ευκαιρίες για να “καθαρίσει” νωρίς τη νίκη, αλλά τελικά χρειάστηκε το… τελευταίο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων για να πετύχει το νικητήριο γκολ, με σκόρερ τον νεαρό Γκαρνάτσο (1-2).

Οι “μπέμπηδες” προηγήθηκαν στο 14΄ με την προβολή του Έρικσεν και στο 62΄ ένα πρώην δικό της παιδί, ο Ντάνιελ Τζέιμς, ισοφάρισε για λογαριασμό των γηπεδούχων (1-1).

Στους 26 βαθμούς έφτασε η Μάντσεστερ Γ. μειώνοντας στους τρεις πόντους από την Τότεναμ, ενώ στη 9η θέση με 19 βαθμούς παρέμεινε η Φούλαμ.