Νησιά Φερόες – Τουρκία 2-1: “Έσπασε” το αήττητο των Τούρκων (hls)

Η αήττητη πορεία της Τουρκίας στο Nations League σταμάτησε στο Τόρσαβν, καθώς γνώρισαν την ήττα με 2-1 από τα Νησιά Φερόες στο πλαίσιο της έκτης και τελευταίας αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Οι νησιώτες αμύνθηκαν μαζικά, άντεξαν στην πίεση που άσκησε η Τουρκία και άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό με αυτογκόλ του Καμπάκ μετά από σουτ του Ντάβιντσεν.

Στο 59ο λεπτό ο Έντμουντσον σημείωσε το δεύτερο τέρμα των Νησιών Φερόες με υπέροχο πλασέ, ενώ οι Τούρκοι μείωσαν σε 2-1 στο 89ο λεπτό με τον Γκιουρλέρ.

Η Τουρκία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο Nations League καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση στον όμιλο με 13 βαθμούς και την άνοδο στη δεύτερη κατηγορία, ενώ τα Νησιά Φερόες τερμάτισαν στην τρίτη θέση του ομίλου με 8 βαθμούς.