Σικάγο – Κάνσας 2-2: Μιχάιλοβιτς και “τέζα” το Κάνσας (vid)

Στην τελευταία φάση του αγώνα με ένα γκολ του Μιχάιλοβιτς το Σικάγο έκλεψε την ισοπαλία από το Κάνσας. Τελικό αποτέλεσμα 2-2.

Μέσα σε δέκα ημέρες οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για δεύτερη φορά. Στις 8 Οκτωβρίου στο Κάνσας οι γηπεδούχοι είχαν επικρατήσει 1-0.

Προηγήθηκαν και στο Σικάγο με το γκολ του Ουρτάδο σε αντεπίθεση του Κάνσας μετά από λάθος του Πινέδα στο κέντρο. Σε μια αμφισβητούμενη φάση οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπέριτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη χειρότερο σε θέαμα. Από στατική φάση όμως το Κάνσας βρήκε ένα γκολ με τον Κίντα (83′) και άγγιξε το τρίποντο με το οποίο θα ανέβαινε στην κορυφή της Δυτικής περιφέρειας.

Σε μια φάση έχασαν την συγκέντρωση τους οι φιλοξενούμενοι και το πλήρωσαν με την ισοφάριση. Στην τελευταία φάση με το γκολ του Μιχάιλοβιτς ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα.