Νικήθηκε ο Ενιεάμα, νίκη της Μπορντό

Χρειάστηκε να περάσουν 1062 λεπτά για να δεχθεί γκολ ο Βενσάν Ενιεάμα. Δράστης ήταν ο Ν'Γκουεμό, ο οποίος με το πολύ τυχερό τέρμα που πέτυχε στο 28' διαμόρφωσε και το τελικό 1-0 στην αναμέτρηση της Μπορντό με τη Λιλ.

Χρειάστηκε να περάσουν 1062 λεπτά για να δεχθεί γκολ ο Βενσάν Ενιεάμα. Δράστης ήταν ο Ν’Γκουεμό, ο οποίος με το πολύ τυχερό τέρμα που πέτυχε στο 28′ διαμόρφωσε και το τελικό 1-0 στην αναμέτρηση της Μπορντό με τη Λιλ.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της Μπορντό, που δείχνει να έχει ξεπεράσει την αγωνιστική κρίση στην οποία είχε περιέλθει. Οι γηπεδούχοι μάλιστα, αγωνίστηκαν από το 58′ με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Πουντιέ. Οι φιλοξενούμενοι, απέτυχαν να μείνουν σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο Παρί και πλέον είναι στο -4