Νίκη και… Τσάμπιονς Λιγκ για Σεντ Ετιέν

Κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν η νίκη με 1-0 της Σεντ Ετιέν στο "Ζοφρουά Γκισάρ" κόντρα στη Μονπελιέ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20', αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν έχασαν ευκαιρίες και ιδίως στα τελευταία λεπτά θα μπορούσαν σε δυο περιπτώσεις να ισοφαρίσουν.

Κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν η νίκη με 1-0 της Σεντ Ετιέν στο “Ζοφρουά Γκισάρ” κόντρα στη Μονπελιέ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20′, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν έχασαν ευκαιρίες και ιδίως στα τελευταία λεπτά θα μπορούσαν σε δυο περιπτώσεις να ισοφαρίσουν.

Οι “στεφανουά” ανέβηκαν στην τρίτη θέση του πίνακα και στο +1 από τη Μονακό, η οποία, όμως, παίζει το απόγευμα στην έδρα της Λανς. Αντίθετα, η Μονπελιέ έμεινε πίσω σε ό,τι αφορά τη μάχη της εξόδου στο Europa League, αν και ο τεχνικός την δήλωσε πριν λίγες ημέρες ότι η ομάδα του δεν είναι έτοιμη ακόμα για να δίνει δυο παιχνίδια την ίδια εβδομάδα