Λύτρωση στο 87′ για τη Σεντ Ετιέν

Η Σεντ Ετιέν πέτυχε την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1 , περνώντας πολύ δύσκολα με 1-0 από την έδρα της Λοριάν.

Οι «στεφανουά» τα βρήκαν σκούρα απέναντι στους γηπεδούχους, παρ’ όλο που το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις γι’ αυτούς.

Συγκεκριμένα, μόλις στο πρώτο λεπτό ο τερματοφύλακας της Λοριάν Μπεντζαμίν Λεκόμτ ανέτρεψε έξω από την περιοχή τον Ρομέν Χαμουμά και αποβλήθηκε.

Όμως, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς στα δίχτυα παρά στο 87ο λεπτό, όταν ο ίδιος ο Χαμουμά νίκησε τον Σενιό για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Ο Χαμουμά είναι «μέσα» και στα τρία φετινά τέρματα της Σεντ Ετιέν στο πρωτάθλημα με δύο γκολ και μία ασίστ, ενώ η Λοριάν υπέστη την πρώτη της ήττα μετά από δύο ισοπαλίες.