«Τρελό» παιχνίδι, 4-4 Αμιάν-Παρί! (video)

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στο Στάδιο «Ντε Λα Λικόρν», ανάμεσα στην Αμιάν και την Παρί Σεν Ζερμέν.

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στο Στάδιο «Ντε Λα Λικόρν», ανάμεσα στην Αμιάν και την Παρί Σεν Ζερμέν. Οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο ημίχρονο, απέναντι σε μία παραπαίουσα Παρί και προηγήθηκαν 3-0 στο 40ο λεπτό, με τα γκολ του Γκιρασί στο 5΄, του Κακουτά στο 29΄και του Ντιαμπατέ στο 40΄.

Η Παρί κατάφερε να μειώσει σε 3-1 στις καθυστερήσεις με τον Ερέρα, μετά από κόρνερ του Ντράξλερ. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ δέχτηκε για πρώτη φορά τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, μετά από 8 ολόκληρα χρόνια. Ήταν Φεβρουάριος του 2012, όταν έχανε 3-2 από την Λιόν στο ημίχρονο σε ένα ματς που τελείωσε 4-4, το σκορ δηλαδή και του σημερινού αγώνα!

Μέσα σε λιγότερα από 15 λεπτά, η Παρί σκόραρε τρεις φορές στο 2ο ημίχρονο, με ισάριθμες κεφαλιές του Κουασί στο 60΄και στο 65΄και με το κοντινό πλασέ του Μάουτο Ικάρντι στο 74΄. Αλλά ο πρώτος σκόρερ της Αμιάν, ο Γκιρασί με το 8ο εφετινό του τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα, χάρισε τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.