Εξάσφαιρη Μονακό (video)

Επίδειξη δύναμης έκανε η Μονακό απέναντι στη Νανσί, καθώς τη διέσυρε με 6-0 για τη 12η αγωνιστική της Ligue 1 και επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ προηγήθηκε στο 25’ με γκολ του Φαλκάο, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, καθώς ο Κολομβιανός επιθετικός βρήκε ξανά δίχτυα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65’ ο Μ’Μπαπέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, όμως η Μονακό δεν σταμάτησε εκεί. Από το 87’ μέχρι το τέλος βρήκε ακόμη τρεις φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα με τους Καρίγιο (87’, 90+1’) και Φαμπίνιο (90’), φτάνοντας στο εμφατικό 6-0.

Έτσι, οι Μονεγάσκοι με την 8η φετινή τους νίκη «σκαρφάλωσαν» στην δεύτερη θέση με 26 πόντους και άφησαν την Νανσί «βυθισμένη» στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με μόλις 9 βαθμούς.