Μονακό – Χάβρη 1-1: Ισοπαλία στο… μαρτύριο της μπάλας (highlights)

Σ’ ένα παιχνίδι που αν η μπάλα είχε λαλιά θα ζητούσε βοήθεια, Μονακό και Χάβρη έμειναν στο 1-1 ταλαιπωρώντας όσους είδαν το παιχνίδι στο Λουί Ντε, αλλά κι εκείνους που το είδαν από την τηλεόραση.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες έκαναν… διαγωνισμό λαθών, αδυνατούσαν να δημιουργήσουν φάσεις ώστε να απειλήσουν τους δύο τερματοφύλακες, μία και μοναδική ευκαιρία ήταν για τη Μονακό στο 18ο λεπτό με τον Αλκιουσέ, όμως στο διαγώνιο σουτ είχε απάντηση ο Ντεσμά που παραχώρησε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος η Μονακό που ανέβασε ελάχιστα την πίεσή της, έκλεψε την μπάλα λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, ο Ακλιουσέ πάσαρε στον Μπεν Γεντέρ ο οποίος πλάσαρε σωστά και στο 63′ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκρο.

Όμως η χαρά τους κράτησε μόλις δύο λεπτά, καθώς σε φάουλ που εκτέλεσε ο Αγιού ο Φοφανά δεν άκουσε τον Κεν που έβγαινε, έβαλε το πόδι στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στο βάθος της εστίας της ομάδας του κάνοντας το 1-1.

Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να βάζουν στο… σακούλι τους από έναν βαθμό.