Μπρεστ – Στρασμπούρ 1-1: “Ανάσα” για την ομάδα του Βιεϊρά, χαμένη ευκαιρία για τους Βρετόνους (highlights)

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν η Μπρεστ και η Στρασμπούρ σε εξ' αναβολής παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική της Ligue 1.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν η Μπρεστ και η Στρασμπούρ σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική της Ligue 1.

H Mπρεστ είχε τον έλεγχο στο παιχνίδι και κατάφερε να βρει γκολ με τον Λε Ντουαρόν στο 44ο λεπτό, ωστόσο ήταν φλύαρη επιθετικά και επέτρεψε στην – τολμηρή στο δεύτερο ημίχρονο – Στρασμπούρ να διεκδικήσει βαθμό στη Βρετάνη.

Οι παίκτες του Πατρίκ Βιεϊρά τόλμησαν περισσότερο στο δεύτερο μέρος και η Στρασμπούρ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 80ο λεπτό με τον 20χρονο Ολλανδό επιθετικό Εμάνουελ Εμεγκά.

Με το 1-1 στο “Σταντ Φρανσίς Λε Μπλε”, σταμάτησε και το μικρό νικηφόρο σερί που είχε η Μπρεστ, η οποία είναι ισόβαθμη πλέον με τη Λανς στην 6η θέση της Ligue 1 με 22 βαθμούς, ενώ η Στρασμπούρ είναι 13η με 14 βαθμούς, δύο περισσότερους από τη Λοριάν η οποία βρίσκεται εντός της “επικίνδυνης ζώνης”.