Κορυφή έστω και δύσκολα για Σεντ Ετιέν

Τη νίκη με 1-0 κόντρα στην Καέν πήρε η Σεντ Ετιέν για την πέμπτη αγωνιστική του Σαμπιονά και έπιασε στην πρώτη θέση τη Μπορντό που έχει ματς λιγότερο.

Το… αυτογκόλ για τους «Στεφανουά» πέτυχε ο Πιερ στο 74′ για το τελικό 1-0 με τη Σεντ Ετιέν να φτάνει τους δέκα πόντους.

Η Μονπελιέ έπιασε στην τρίτη θέση την Παρί Σεν Ζερμέν, μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Λοριάν, χάρη σε ακόμα ένα αυτογκόλ, αυτή τη φορά από τον Κονέ στο 44′. Νίκη με το ίδιο σκορ και για τη Νις κόντρα στη Μετς με τον Μποσετί στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το παρθενικό της τρίποντο πανηγύρισε η Ρεμς, μετά το 2-0 απέναντι στην Τουλούζ (Ενγκόγκ 13′, Κουρτέ 87′).

Τέλος, Μπαστιά και Λανς έμειναν στο 1-1 με τέρματα των Ζιλέ (54′) και Τσαβαρία (41′).