Ρεάλ Μαδρίτης – Ουέσκα 4-1: «Βασίλισσα» μετά το πρώτο γκολ (vid)

Με δύο γκολ του Μπενζεμά ,κι από έναν των Αζάρ (το πρώτο φετινό του) και Βαλβέρδε η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 4-1 την Ουέσκα "πιάνοντας" ξανά την κορυφή τους Ισπανικού πρωταθλήματος

Κατάφερε να δείξει τις επιθετικές της αρετές δίχως όμως να μπορέσει να κρύψει, σε άλλο ένα ματς, τις ατέλειές της κυρίως στο ανασταλτικό κομμάτι αλλά και την υπερ-ευαίσθητη ηρεμία της ως ομάδα.

Η Ρεάλ δυσκολεύτηκε ώσπου να πάρει προβάδισμα στο σκορ καθώς χρειάστηκαν 40 λεπτά ώσπου να κάμψει τις αντιστάσεις της Ουέσκα.
Το έκανε ο Βέλγος Αζάρ σημειώνοντας το πρώτο τοτυ φετινό γκολ, που τόσο ο ίδιος έψαχνε εδώ και πολλές βδομάδες.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Καρίμ Μπενζεμά έκανε ακόμα πιο απλά τα πράγματα για τους «Μερέγκες» ενώ στο 54’ ο Ουρουγουανός Βαλβέρδε πέτυχε το 3ο γκολ των Μαδριλένων.

Στο 74ο λεπτό ο Φερέϊρο απλά «επεσήμανε», σε άλλο ένα ματς της Ρεάλ, τις αμυντικές ανασφάλειες της «βασίλισσας» για να κλείσει το σκορ στο τελικό 4-1 ο Μπενζεμά στο 90ο λεπτό.