Μπέτις-Ρεάλ: Τρίποντο με Ράμος (vids)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη (3-2) εκτός έδρας από τη Ρεάλ Μπέτις με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράμος στο 82'-Ολα τα παιχνίδια του Σαββάτου, 26/9, στην Ισπανία

Παιχνίδι με εντυπωσιακές ανατροπές έγινε στο “Μπενίτο Βιγιαμαρίν”, εκεί όπου Μπέτις υποδέχτηκε τη Ρεάλ Μαδρίτης για την 3η αγωνιστική της La Liga.

Η Ρεάλ πήρε τη νίκη με 3-2 σε ένα παιχνίδι που πήρε αρχικά το προβάδισμα, στη συνέχεια όμως βρέθηκε να κυνηγάει την αντίπαλό της στο σκορ.

Πιο συγκεκριμένα, στο 14’ η Ρεάλ έκανε το 0-1 με τον Βαλβέρδε που πήρε την πάσα από τον Μπενζεμά.

Η Μπέτις μέσα σε δύο λεπτά έκανε την ανατροπή. Στο 35’ ο Μαντί έκανε το 1-1 και στο 37’ ο Γουίλιαμ έδωσε το προβάδισμα στο γηπεδούχους με 2-1 και αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η Ρεάλ έκανε την αντεπίθεσή της στο β’ μέρος. Ισοφάρισε γρήγορα, στο 48’ με αυτογκόλ του Έμερσον. Το παιχνίδι ήταν λεπτών ισορροπιών. Στο 82’ ο Σέρχιο Ράμος έκανε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στα άλλα παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο (26/9) για την 3η αγωνιστική σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα

Βαλένθια-Ουέσκα 1-1

Αλαβές-Χετάφε 0-0

Ελτσε-Σοσιεδάδ 0-3