Κανείς δεν Χ-άρηκε στο «Σαν Μαμές»!

Η Μπιλμπάο προηγήθηκε της Μάλαγα αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό σκορ να είναι 1-1.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε ήθελε τη νίκη για να μπορέσει να ανέβει στη βαθμολογία αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στην αξιόμαχη Μάλαγα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 70ο λεπτό με τον Σαν Χοσέ να χρίζεται σκόρερ έπειτα από ασίστ του Σουσαέτα αλλά η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ αφού οκτώ λεπτά αργότερα η ομάδα του Χάβι Γκαρθία έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Χάβι Γκέρα να σκοράρει έπειτα από πάσα του Μιγκέλ Τόρες.

Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό, την Μπιλμπάο να φτάνει τους 20 πόντους και να παραμένει στη 13η θέση και την Μάλαγα να έχει πλέον 32 βαθμούς και να μένει στην έβδομη θέση.