Βαλένθια – Μαγιόρκα 0-0: Σημαντικός βαθμός πριν τον τελικό του Κυπέλλου (highlights)

Η Βαλένθια δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μαγιόρκα στο Μεστάγια, στο τελικό 0-0.

Η Βαλένθια μετά την ήττα από τη Βιγιαρεάλ την προηγούμενη αγωνιστική ήθελε να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, όμως δεν τα κατάφερε κόντρα στη μαχητική Μαγιόρκα.

Κακό πρώτο ημίχρονο

Το πρώτο ημίχρονο έχει ήδη ξεχαστεί από τους θεατές που παρακολούθησαν το ματς. Στα 50 λεπτά που κράτησε το πρώτο ημίχρονο υπήρξαν δύο σουτ και μια φάση για πέναλτι που ελέγχθηκε από τον διαιτητή. Συγκεκριμένα στο 29΄ο διαιτητής έδειξε πέναλτι καθώς θεώρησε πως η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μασκαρέλ, όμως μετά τον έλεγχο του βίντεο, πήρε πίσω την απόφασή του.

Καλύτερος ρυθμός αλλά χωρίς γκολ στο β΄ημίχρονο

Η Βαλένθια, ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησε καλές ευκαιρίες για να σκοράρει. Στο 48 χάθηκε απίθανη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να βάλουν θεμέλια για να φτάσουν στη νίκη.

Ο Πεπέλου εκτέλεσε το φάουλ, ο Γκράιφ, άλλαξε την πορεία της μπάλας τόσο όσο χρειάζονταν ώστε αυτή να βρει στο δοκάρι, αυτή στρώθηκε στον Γκονζάλες που σε κενή εστία δεν έπιασε το πλασέ για να σκοράρει!

Στο 72 ο Ούγκο Ντούρο με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με τη Βαλένθια ν΄αγγίζει για δεύτερη φορά το γκολ!

Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ.

Βαλένθια: Μαμαρντασβίλι, Κορέια, Μοσκέρα, Εζκάτσαρ, Φουλκιέ(65΄Βάσκεθ), Πέρεθ(80΄Αμαλά), Γκιγιαμόν(80΄Μαρί), Πεπέλου, Γκονζάλεθ(65΄Γκέρα), Ντούρο, Γιάρεμτσουκ(17΄Λόπεθ)

Μαγιόρκα: Γκράιφ Κόστα(71΄Λάτο), Κοπέτε, Νάστασιτς, Γκονζάλες, Βιδάλ(71΄Ράντονιτς), Μορλάνες(78΄Σάντσεθ), Μασκαρέλ(35΄Σαμού Κόστα), Νταρντέρ, Λάριν(45΄Πρατς), Μουρίτσι