Μπαρτσελόνα-Μαγιόρκα: Χαμένο πέναλτι ο Γκουντογκάν (video)
video
Μαγιόρκα – Ράγιο Βαγιεκάνο: 2-1 (highlights)
Mallorca - Ποδόσφαιρο

Mallorca - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μαγιόρκα 4-5 (πεν.) (κ.α. 1-1): Είκοσι ένα χρόνια μετά επιστρέφει σε τελικό! (video)
Με τον Γκρέιβ ν' αποκρούει το πρώτο πέναλτι και τον Νταντέρ να ευστοχεί στο 5ο, όπως κι όλοι όσοι προηγήθηκαν, η ομάδα του Χαβιέ Αγκίρε άλωσε το "Σαν Σεμπαστιάν", επικράτησε 4-5 της Ρεάλ Σοσιεδάδ στον 2ο ημιτελικό (σ.σ. 0-0 ο πρώτος) και προκρίθηκε στον τελικό του Copa del Ray!
video
Αθλέτικ Μπιλμπάο-Μαγιόρκα 4-0: “Φρούριο” το Σαν Μαμές (Highlights)
Σταθερά στη 5η θέση, συνεχίζει να κυνηγάει το όνειρο της τετράδας, εκμεταλλευόμενη το απόρθητο της έδρας της η Αθλέτικ Μπιλμπάο, η οποία επικράτησε εύκολα 4-0 της Μαγιόρκα στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής στη La Liga.
video
Μαγιόρκα – Θέλτα 1-1 : Εν τέλει, μάλλον βολεύτηκαν! (highlights)
Μοιρασμένο, από πλευράς εντυπώσεων, ήταν το ματς στην Μαγιόρκα όπου η Θέλτα κατάφερε να προηγηθεί με τον Ιάγκο Άσπας στην πρώτη καλή φάση του ματς (10') και οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι μετά το 25λεπτο ισοφάρησαν με το Καναδό Λαρίν στο φινάλε του ημιχρόνου
video
Μαγιόρκα – Οσασούνα 3-2: Μεγάλη νίκη με ανατροπή
Αν και βρέθηκε από νωρίς, μόλις στο 7ο λεπτό, η Μαγιόρκα κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει μία πολύτιμη νίκη που της δίνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα και ηρεμία στις ημέρες των ερορτών. Το 1-0, όπως είπαμε έγινε στο