Χετάφε – Λας Πάλμας 3-3: Ματσάρα στη Μαδρίτη (highlights)

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν η Χετάφε και η Λας Πάλμας στο "χορταστικό" 3-3 στο "Κολίσεουμ" για την 27η αγωνιστική της La Liga.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν η Χετάφε και η Λας Πάλμας στο “χορταστικό” 3-3 στο “Κολίσεουμ” για την 27η αγωνιστική της La Liga.

H Χετάφε απέκτησε νωρίς ένα σημαντικό προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ του Μάτα στο 11′ και του Γκρίνγουντ στο 14′, ενώ η Λας Πάλμας μείωσε σε 2-1 στο 35′ και ο Νεμάνια Μαξίμοβιτς έκανε το 3-1 στο 45ο λεπτό.

Οι Μαδριλένοι θεώρησαν ότι είχε… τελείωσε η υπόθεση – νίκη, ωστόσο η πεισματάρα Λας Πάλμας έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε σε 3-2 με τον Σέρχι Καρντόνα και ισοφάρισε σε 3-3 με τον Ελ Χαντάντι στο 57ο λεπτό, ενώ είχε και δοκάρι στο 65ο λεπτό και την ευκαιρία για την ολική ανατροπή!