Μαγιόρκα – Σεβίλλη 1-0: Θυμήθηκε πως να κερδίζει! (highlights)

Η Μαγιόρκα επικράτησε της Σεβίλλης με 1-0 και πανηγύρισε την δεύτερή της νίκη και πρώτη μετά τον Σεπτέμβριο!

Η Μαγιόρκα, πανηγύρισε σπουδαία νίκη απέναντι στην Σεβίλλη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής και απομακρύνθηκε από τις επικίνδυνες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά η Μαγιόρκα, πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης για να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Η ομάδα του Αγκίρε, προηγήθηκε στο 11 με δυνατό σουτ του Λάριν που πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Μαγιόρκα. Η Σεβίλλη έχασε πολλές ευκαιρίες και στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έπεσε σε εξαιρετικό Ραϊκοβιτς! Ο Σέρβος πορτιέρε της Μαγιόρκα, βρέθηκε σε καταπληκτική ημέρα και πήρε τον τίτλο του MVP!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη πίεσε και απείλησε ακόμη περισσότερο. Μάλιστα έφτασε στο γκολ με τον Πεδρόσα στο 63΄το οποίο ακυρώθηκε μετά από έλεγχο του Video, από τον διαιτητή, καθώς η μπάλα ακούμπησε στο χέρι του Εν Νεσίρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Η Μαγιόρκα θα μπορούσε να έχει κάνει το 2-0 στο 83΄με τον Σάντσεθ, που νικήθηκε από τον Ντμίτροβιτς.

Μαγιόρκα: Ραϊκοβιτς, Μαφέο, Βαλιέντ(69΄Γκονζάλεθ), Ραϊγιο, Νάστασιτς, Χάουμε Κόστα(69΄Λάτο), Ροντρίγκεθ(81΄Σάντσεθ), Μασκαρέλ, Σαμού Κόστα, Νταρντέρ(81΄Μορλάνες), Λάριν(64΄Πρατς)

Σεβίλλη: Ντμίτροβιτς, Πεδρόσα, Ράμος, Γκούντελι, Χούανλου, Ράκιτιτς, Σουμαρέ, Σό(83΄Όλιβερ Τόρες), Οκάμπος, Εν Νεσίρι, Λουκεμπάκιο(33΄Γιανουζάι)