Μπέτις – Κάντιθ 1-1: “Κόλλησαν” οι άστοχοι Σεβιγιάνοι (hls)

Η αναποτελεσματικότητα της Μπέτις στην τελική προσπάθεια κόστισε άλλους δύο βαθμούς στην ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι, καθώς οι Σεβιγιάνοι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Κάντιθ στην έδρα τους.

Η Μπέτις είχε ευκαιρίες και “πολιόρκησε” την Κάντιθ, ωστόσο ο εξαιρετικός Κόναν Λεντέσμα με τις επεμβάσεις του κράτησε “ζωντανή” την ομάδα του στη Σεβίλλη.

Στο 41ο λεπτό, ο Κρις Ράμος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και έκανε το 1-0 για την Κάντιθ στο “Μπενίτο” Βιγιαμαρίν”, ενώ o Γκουίδο με γυριστό σουτ στο 60ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στη Σεβίλλη.

Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ο… αναγεννημένος Ίσκο, ο οποίος έκανε εξαιρετική εμφάνιση και έδειξε ότι βρίσκει και πάλι τον καλό του εαυτό μετά από ένα σημαντικό διάστημα αγωνιστικής καμπής.