Με «τριάρα» συνέχισε το «κίτρινο υποβρύχιο»

Εύκολη νίκη σημείωσε η Βιγιαρεάλ στην πρεμιέρα της όγδοης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος καθώς επικράτησε 3-0 της Γρανάδα.

Η ομάδα του Μαρθελίνο υποδέχτηκε στο «Μαδριγάλ» τη Γρανάδα και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Σοριάνο έπειτα από ασίστ του Κάνι και αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, και πριν καλά καλά οι δύο ομάδες βγουν από τα αποδυτήρια, το «κίτρινο υποβρύχιο» διπλασίασε τα τέρματά του αυτή τη φορά με τον Τζιοβάνι Ντος Σάντος στ 49ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Τζόναθαν Περέιρα.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό ο Πίνα από ασίστ και πάλι του Κάνι.

Έτσι, η ομάδα του Μαρθελίνο πέρασε στην Τρίτη θέση με 17 βαθμούς έχοντας όμως έναν αγώνα περισσότερο από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Απ’ την άλλη, η ομάδα του παλιού μας γνώριμου, Λούκας Αλκαράθ παρέμεινε στην 12η θέση με οκτώ βαθμούς σε οκτώ αναμετρήσεις.