Μιραντές-Ουέσκα 0-3: Νίκη ανάσα… (highlights)

Η Ουέσκα έκανε μεγάλο διπλό νικώντας με 3-0 την Μιραντές στο «Μουνισιπάλ ντε Αντούβα» στην αναμέτρηση που έκλεισε την 28η αγωνιστική της Segunda Division.

Ένα διπλό «ανάσα» που την έβγαλε από την ζώνη του υποβιβασμού ενώ πλησίασε την αντίπαλο της στον έναν πόντο.

Μετά από ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες, όλα άλλαξαν στην επανάληψη.

Στο 67’ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ και με τραγική έξοδο του τερματοφύλακα της Μιράντες Ραμόν, ο Βιλαράσα έκανε το 0-1.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, νέα λάθη από τους αμυντικούς των γηπεδούχων Πάμπλο Ραμόν και Γκόμες, τα εκμεταλλεύτηκε ο Ελάντι ο οποίος μπήκε άνετα στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-2.

Στο 90’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και με λάθος από τον Ραμόν, ο Σιέλβα έκανε το 0-3.

Μοναδική καλή στιγμή για την τραγική Μιράντές στο ματς, ήταν ένα δοκάρι με σουτ του Λαουτάρο στο 90+4.