Συνέχεια με δύο “διπλά”

Ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε εκτός έδρας την ουραγό της βαθμολογίας, Γλυφάδα με 4-0 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε εκτός έδρας την ουραγό της βαθμολογίας, Γλυφάδα με 4-0 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος του Νοτίου Ομίλου της Football League. Οι “ερυθρόλευκοι” μέσα σε 20 λεπτά πέτυχαν και τα τέσσερα τέρματα τους, “καθαρίζοντας” τον αγώνα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Ο Γκούρμα ήταν αυτός που άνοιξε και έκλεισε το σκορ σκοράροντας δύο φορές, ενώ από ένα γκολ σημείωσαν οι Μπρέσκα, Κωστουλας.

Σπουδαίο τρίποντο κατέκτησε την Παρασκευή και η Καλλιθέα, η οποία αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Φωκικό, κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και να πανηγυρίσει τη νίκη που την έστειλε στην 3η θέση με 25 βαθμούς. Τρεις βαθμούς λιγότερους έχει η Παναχαϊκή που επιβλήθηκε το Σάββατο εκτός έδρας του Αστέρα Μαγούλας με 2-0.