Πάτησε κορυφή ο Παναιτωλικός!

Στην πρώτη θέση της Football League φιγουράρει πλέον ο Παναιτωλικός, ο οποίος επιβλήθηκε δύσκολα 1-0 του Πανθρακικού.

Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 5.000 οπαδοί των γηπεδούχων.

Το παιχνίδι άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Αγρινιώτες, καθώς μόλις στο 4′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με κοντινό πλασέ του Γκούρμα. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την πρωτοβουλία στα πρώτα λεπτά ωστόσο από την πλευρά της η ομάδα της Κομοτηνής ανέβασε την απόδοσή της χωρίς όμως να προβληματίσει ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα Τζενάμο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το συγκρότημα του Εμίλιο Φερέρα ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και πίεσε τον Παναιτωλικό αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης. Ο Πανθρακικός διατήρησε τον έλεγχο, ενώ από την πλευρά τους οι Αγρινιώτες προσπάθησαν -κυρίως- να διαφυλάξουν τα νώτα τους και να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα. Πάντως, στο τέλος, ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που. άγγιξε το γκολ, χωρίς ωστόσο να το πετύχει, όμως η ουσία είναι ότι πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Κούσας, Δέντσας, Γκόλιας, Ρότσα, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Γκούνκελ, Καραμαλίκης, Μπουβάλ, Γκούρμα.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Εμίλιο Φερέρα): Κουτσόπουλος, Περπερίδης, Λόπες, Κανωτίδης, Νατσούρας, Ζησόπουλος, Μαρσέλο, Αρσενίεβιτς, Παπουλής, Σίμωσης, Σουλτανίδης.