Επιστροφή και με δέκα η Λάρισα!

Η Λάρισα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 στην έδρα του Κισσαμικού για την 7η αγωνιστική της Football League, παρ' όλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 και τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες!

Η Λάρισα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 στην έδρα του Κισσαμικού για την 7η αγωνιστική της Football League, παρ’ όλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 και τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες!

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, πέρα από ένα δοκάρι του Κισσαμικού στο 9′ με τον Ταραλίδη, το ματς πήρε φωτιά στο 49′ όταν οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Μάντζη.

Τα πράγματα χειροτέρεψαν για τη Λάρισα στο 56′, καθώς έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιοβάνοβιτς με δύο κίτρινες μέσα σε έξι λεπτά!

Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 58′ ο Ταραλίδης έκανε το 2-0 για τον Κισσαμικό με εκτέλεση φάουλ, με τους Θεσσαλούς να δείχνουν έτοιμοι για την πρώτη τους φετινή ήττα.

Όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να επιστρέψουν στο ματς και αφού μείωσαν στο 75′ με προβολή του Μαρουκάκη, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 79′ με τον Κάπο από κοντά!