Χόρτασαν ποδόσφαιρο στην Πάτρα

Η Παναχαϊκή πήρε τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με το τελικό σκορ να είναι στο 4-3.

Το παιχνίδι μπορεί να μην είχε πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος αλλά είχε ένα γκολ αφού η «Ελαφρά Ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με τον Ανγκούλο. Αυτό θύμωσε κάπως τους παίκτες της Παναχαϊκής οι οποίοι στην επανάληψη μπήκαν «αφινιασμένοι» και μέσα σε ένα τέταρτο πέτυχαν τρία γκολ.

Αρχικά ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με τον Τσίγκα ενώ τρία λεπτά αργότερα έφτασαν στην ανατροπό με τον Κοντοχρήστο. Στο 60ο λεπτό ο Χοξάλι έκανε το 3-1 ενώ εννιά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Στεργίδη.

Αυτό όμως δεν τους πτόησε καθώς στο 73ο λεπτό ο Μαρουκάκης πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ανγκούλο μείωσε σε 4-2. Το τελικό 4-3 πέτυχε και πάλι ο Ανγκούλο που έκανε χατ τρικ στο 90ο λεπτό.