«Πεντάρα» ο Απόλλων Σμύρνης

Με τον πλέον εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλων Σμύρνης, καθώς «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ (0-5) τον Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά και «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το χορό των τερμάτων άνοιξε στο 19’ ο Κολ, ακολούθησε ο Μπεντινέλι στο 20’, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Ιωαννίδης έγραψε το 0-3. Στο 38’ ο Μπεντινέλι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 0-4 και στο 64’ ο Κραγιόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Απόλλων Λάρισας – Δράμα: 4-1

Εύκολο απόγευμα είχε και ο Απόλλων Λάρισας, ο οποίος επικράτησε 4-1 της Δράμας, δίνοντας συνέχεια στην πολύ καλή πορεία του. Ο Γκουστάβο στο 30’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ναζίμ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 62’ ο Ρόβας μείωσε σε 2-1, ωστόσο ο Απόλλων Λάρισας είχε απάντηση. Στο 90’ ο Μπαστακός έγραψε το 3-1 και στις καθυστερήσεις ο Σκούπρας διαμόρφωσε το τελικό 4-1.