Καβάλα πάει για κορυφή! (video)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Καβάλα επί της Βέροιας, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Football League. Το 0-2 διαμορφώθηκε από τα γκολ των Γαβριηλiδη (60') και Λάζαρου Ορφανίδη (92')

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Καβάλα επί της Βέροιας, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Football League!
Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η «βασίλισσα του βορρά» δίχως όμως τις λύσεις στην τελική προσπάθεια.
Στην επανάληψη η Καβάλα κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Γαβριηλίδη στο 60ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου.
Οι γηπεδούχοι έγιναν πιο πιεστικοί στη συνέχεια αναζητώντας την ισοφάριση και στο 91ο λεπτό σε μια από τις καλές της αντεπιθέσεις η Καβάλα κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Λάζαρος Ορφανίδης διαμορφώνοντας το τελικό 0-2!
Με αυτή τη νίκη η Καβάλα έφτασε τους 28 πόντους, έναντι 29 της Βέροιας και 32 των πρωτοπόρων Τρικάλων!