Group I: Με Σφιντέρσκι η νίκη στην Αλβανία για την Πολωνία, «στραβοπάτησε» η Αγγλία (hls)

Μεγάλο «διπλό» από την Πολωνία με πρωταγωνιστή τον άσο του ΠΑΟΚ, ενώ η Αγγλία δεν μπόρεσε να... λυγίσει εντός έδρας την Ουγγαρία.

Ο Σφιντέρσκι μπήκε στο ματς στο 71′ και έξι λεπτά μετά χάρισε την σπουδαία νίκη στην Πολωνία, η οποία την φέρνει στη δεύτερη θέση του ομίλου. Αξιοσημείωτο και ότι αμέσως μετά το γκολ οι παίκτες των φιλοξενούμενων δέχθηκαν βροχή από αντικείμενα. Το ματς διεκόπη για να παιχτούν λίγο αργότερα τα τελευταία λεπτά.

Στην Αγγλία η Ουγγαρία προηγήθηκε με τον Σάλαϊ στο 24′, με τον Στόουνς να ισοφαρίζει στο 37′. Αυτό το αποτέλεσμα ήταν και το τελικό με τα Τρία Λιοντάρια να «στραβοπατούν», αλλά να παραμένουν στην κορυφή. Στο τελέυταίο ματς του Group I η Ανδόρα πέρασε από το Σαν Μαρίνο με 3-0.