Ματσάρα και πρόκριση για Νιούκαστλ!

Η Νιούκαστλ επικράτησε 4-2 της Μπλάκμπερν στην παράταση και προκρίθηκε στους "32" του κυπέλλου Αγγλίας!

Μετά την ισοπαλία 1-1 στο Σεντ Τζέιμις Παρκ απέναντι στην Μπλάκμπερν της Τσάμπιονσιπ, η Νιούκαστλ μπήκε σε περιπέτειες και χρειάστηκε να παίξει επαναληπτικό αγώνα στο Ίγουντ Παρκ για την πρόκριση στους “32” του κυπέλλου Αγγλίας. Η Νιούκαστλ επικράτησε 4-2 στην παράταση σε ένα ματς με εξαιρετική διακύμανση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 στο σκορ με γκολ των Λόνγκσταφ (1′) και Ρόμπερτς (22′), όμως η Μπλάκμπερν κατάφερε να αντιδράσει και ισοφάρισε με τους Άρμστρονγκ (33′) και Λένιχαν (45+1). Το σκορ διατηρήθηκε ως την εκπνοή και το ματς πήγε στην παράταση, όπου η Νιούκαστλ πέτυχε δύο γκολ με τους Γιοσέλου (105+3) και Πέρεθ (106′) για το τελικό 4-2.

Στις 26 Ιανουαρίου η Νιούκαστλ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τη Γουότφορντ.