Συνεχίζει ακάθεκτη η Αϊντχόφεν! (video)

Η Αϊντχόφεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Βίλεμ με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Μπράντερ και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά να ανατρέψουν την κατάσταση. Αρχικά, έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Λοκάντια και τρία λεπτά αργότερα ο Μέμφις Ντεπάι αποκατέστησε την τάξη, γράφοντας το τελικό 2-1.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Χρόνινγκεν δεν συνάντησε ιδιαίτερο πρόβλημα κόντρα στην Γκο Αχεντ Ιγκλς καθώς επιβλήθηκε 2-0 ενώ Εξέλσιορ και Μπρέντα ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Τέλος, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας η Τβέντε κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Καμπούρ με 2-1 με τον Εμπεκίλιο να είναι ο “χρυσός” σκόρερ.