Μαν. Σίτι – Ατλέτικο Μ. 1-2: Νίκη με «χρυσή» αλλαγή τον Ντεπάι (pics)

O Μέμφις Ντεπάι πέρασε ως αλλαγή στο φιλικό παιχνίδι της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Μάντσετσερ Σίτι και έδωσε τους «ροχιμπλάνκος» τη νίκη με 2-1.

Η Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα και η Ατλέτικο Μαδρίτης του Ντιέγκο Σιμεόνε αναμετρήθηκαν στη Σεούλ της Νότιας Κορέας και οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν με 2-1.

Οι «πολίτες» δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά δεν κατάφεραν κα κάμψουν την αντίσταση των Μαδριλένων. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Διαφορετική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέμφις Ντεπάι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 61′ και έξι λεπτά αργότερα ο Ολλανδός άνοιξε το σκορ για την Ατλέτικο Μαδρίτης. Στο 74ο λεπτό ο Ντεπάι «μοίρασε» στο Καράσκο και ο τελευταίος έκανε το 2-0 για την ομάδα του Σιμεόνε. Οι Πρωταθλητές Αγγλίας μείωσαν στο 85′ με τον Ρούμπεν Ντίας. Ο Αργεντινός κόουτς έδωσε λεπτά συμμετοχής στον 20χρονο Κυπρίο αμυντικό, Ηλία Κωστή.