Ουτρέχτη – ΟΦΗ 2-0: Αποχαιρετά την Ολλανδία με φιλική ήττα (highlights)

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε από την Ουτρέχτη με 2-0, σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση.

Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε την παρουσιά του στην Ολλανδία με ήττα από την Ουτρέχτη στη μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση. Οι Κρητικοί ηττήθηκαν με 2-0 από τους Ολλανδούς, παρ’ όλο που η εικόνα των παικτών του Βάλντας Νταμπράουσκας ήταν καλύτερη.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποια σπουδαία φάση και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0). Στο δεύτερο μέρος η κρητική ομάδα έγινε απειλητική, όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ. Αντίθετα η Ουτρέχτη ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 58ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ και ο Μποζντογκάν ένα λεπτό αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χριστογέωργου για το 1-0.

Στο 79ο λεπτό η ομάδα του Τάσου Δουβίκα και του Βασίλη Μπάρκα βρήκε και δεύτερο γκολ. Ο Τέιλορ Μπουθ με διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-0 για τους Ολλανδούς. Στο 84′ ο Νέιρα μέσα από την περιοχή, σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία για να μειώσει το σκορ. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή η εικόνα δεν άλλαξε και η Ουτρέχτη πανηγύρισε τη φιλική νίκη κόντρα στον ΟΦΗ.