Σώθηκε στο 90′ η Μπάγερν (video)

Για ένα ακόμη ματς η Μπάγερν Μονάχου δεν έπεισε αλλά νίκησε. Αυτή την φορά στο κύπελλο Γερμανίας προκρίθηκε επικρατώντας 2-1 της Μπόχουμ με ανατροπή του σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Μπόχουμ, ομάδα δεύτερης κατηγορίας, είχε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Ντέιβις (35′) μετά την δυνατή σέντρα του Μπλουμ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο όλα κυλούσαν καλά για την Μπόχουμ αλλά η Μπάγερν… είναι Μπάγερν. Ισοφάρισε με τον Γκνάμπρι στο 83ο λεπτό, η Μπόχουμ έμεινε με δέκα παίκτες στο 87ο λεπτό λόγω αποβολής του κεντρικού αμυντικού Κότσαπ και ο Μίλερ στο 89ο λεπτό έγραψε το τελικό 1-2.