Γουότφορντ – Νόριτς 1-0: Νίκη στο ντεμπούτο του Μουνιόθ

Η Γουότφορντ διέκοψε το νικηφόρο σερί των πέντε αγώνων της Νόριτς επικρατώντας με σκορ 1-0 στο ντεμπούτο του Σίσκο Μουνιόθ στον πάγκο της

Η Boxing Day δυσκόλευε τα τελευταία χρόνια τη Γουότφορντ καθώς δεν είχε νίκη αυτή την ημέρα από το 2016 και μετά. Η πρωτοπόρος Νόριτς τα βρήκε δύσκολα απέναντι στους γηπεδούχους καθώς δε δημιούργησε κλασική ευκαιρία κθόλη τη διάρκεια του 90λεπτου.

Το νικηφόρο ντεμπούτο του Σίσκο Μουνιόθ στο πάγκο της Γουότφορντ ήταν υπόθεση ενός τέρματος το οποίο πέτυχε στο 39ο λεπτό ο Ισμαΐλα Σαρ. Ένα προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκε χωρίς δυσκολία καθώς η Νόριτς κυκλοφόρησε τη μπάλα με υπομονή, αλλά χωρίς να έχει την καθοριστική πάσα που θα έδινε τελική προσπάθεια με καλές προοπτικές.