Ντέρμπι Κάουντι – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-0: Νίκη… ελπίδας! (hls)

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Τσάμπιονσιπ πέτυχε η Ντέρμπι Κάουντι, καθώς επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο "Πράιντ Πάρκ".

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Τσάμπιονσιπ πέτυχε η Ντέρμπι Κάουντι, καθώς επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο “Πράιντ Πάρκ” σε παιχνίδι για την 27η αγωνιστική.

Η ομάδα του Γουέιν Ρούνεϊ διαχειρίστηκε καλά το ματς, ήταν πρωταγωνίστρια και με δύο γκολ του αρχηγού της, Τομ Λόρενς στο 69ο λεπτό και στο 78ο λεπτό, πήρε τους τρεις βαθμούς, οι οποίοι διατηρούν τις ελπίδες παραμονής των “Κριαριών” στην κατηγορία.

Η Ντέρμπι, η οποία έχει τιμωρηθεί και με αφαίρεση 21 βαθμών, έφτασε πλέον τους 14 βαθμούς και συνεχίζει τη “μάχη” της για να εξασφαλίσει θέση στην Τσάμπιονσιπ και τη νέα αγωνιστική περίοδο.