Τα στιγμιότυπα της 2ης αγωνιστικής της Bundesliga (Hls)

Η Άουγσκμπουργκ, επικράτησε 2-0 της Ντόρτμουντ και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας ενώ η Στουγκάρδη νίκησε με 4-1 την Μάιντζ.

ΑΟΥΣΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 2-0

Η Άουγκσμπουργκ, πανηγύρισε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Ντόρτμουντ!

Τα γκολ των Ουντουοκάι και Καλιγκούρι στο 40 και 54, έδωσε το “τρίποντο” στους γηπεδούχους που με δύο νίκες βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Στουτγγάρδη επικράτησε εκτός έδρας της Μάιντζ με 4-1 σημειώνοντας την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΜΑΙΝΤΖ- ΣΤΟΥΓΚΑΡΔΗ 1-4

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κουάισον στο 13, όμως ο Γουαμανγκιτούκα ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ντιτάβι στο 61 έκανε την ανατροπή και στο 77 η Μάιντζ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νιακατέ. Κλίμοβιτς και Κάλαιτζιτς διαμόρφωσαν το τελικό 4-1 ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Στέντζελ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για την Στουτγκάρδη.

ΑΡΜΙΝΙΑ-ΚΟΛΩΝΙΑ 1-0

Η Αρμίνια, πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 1-0 της Κολωνίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ένμουντσον στο 78. Ο Λημνιός πέρασε ως αλλαγή για την Κολωνίας στο 62ο λεπτό.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ – ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ 1-1

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε Γκλάντμπαχ και Ουνιόν Βερολίνου. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0-0 ενώ στο δεύτερο οι ομάδες δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες. Στο 56 ο Τουράμ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στο 80 ο Σλότερμπεργκ.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ – ΛΕΙΨΙΑ 1-1

Η Λειψία προηγήθηκε μόλις στο 14ο λεπτό με τον Φόρσμπεργκ με την Λεβερκούζεν να ισοφαρίζει 4 λεπτά αργότερα με τον Ντεμιρμπάι για το τελικό 1-1.