«Χ»αμένες στην ισοπαλία, Πάντερμπορν και Χόφενχαϊμ (video)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ματς της Πάντερμπορν με την Χόφενχαϊμ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4' με το Σκοβ κι "απάντησε" πέντε λεπτά αργότερα ο Σρμπένι

Παρότι το ματς του Πάντερμπορν ξεκίνησε με δύο γκολ, ένα από κάθε ομάδα στο πρώτο 10λεπτο, στη συνέχεια δεν είχε ούτε την ενέργεια ούτε και τον ρυθμό που θα ήθελαν οι δύο ομάδες προκειμένου να φθάσουν σε ένα ουσιαστικό – για την κάθε περίσταση – αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι με νίκη θα άγγιζαν την προοπτική της πρώτης εξάδας. Προηγήθηκαν με τον Δανό Σκοβ στο 4ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσα να το διαχειριστούν! Προφανώς έπαιξε σημαντικό ρόλο και η γρήγορη ισοφάριση από τον Σρμπένι πέντε λεπτά αργότερα, έπειτα από… γκάφα του Βόσνιου αμυντικού Μπίσακσιτς ο οποίος έχασε τον έλεγχο της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή κι από εκεί ο φορ των γηπεδούχων πλάσαρε υποδειγματικά.

Η Πάντερμπορν παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και η επιβίωσή της γίνεται μια όλο και πιο δύσκολη υπόθεση!

Το ματς διηύθηνε η Μπιμπιάνα Στέϊνχαϊους. Στην 11αδα των γηπεδούχων βρέθηκε ο 22χρονος ομογενής Σεμπάστιαν Βασιλειάδης ενώ ο στη μεγάλη λίστα των απόντων για την Χόφενχαϊμ ήταν και ο διεθνής Κώστας Σταφυλίδης.